Niezbędnym elementem w każdym budynku jest odpowiednio przygotowana, a także zrealizowana izolacja termiczna. Może być ona wykonywana na wiele różnych sposobów, jednak jednym z najbardziej skutecznych jest wdmuchiwanie celulozy. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne narzędzia, które ułatwiają dotarcie nawet do najtrudniejszych miejsc. Termiczna izolacja celulozowa jest wyjątkowo skuteczna ze względu na swoją konstrukcję. Rozwiązanie jest ekologiczne, a w celu ocieplenia domu wdmuchuje się naturalne włókna.

Profesjonalne ocieplenie budynku

W naszej ofercie znajduje się kompleksowy produkt o nazwie STEICOfloc. Jest to skuteczne rozwiązanie, które pozwala na łatwą izolację termiczną domu. Wdmuchiwanie celulozy pozwala na termoizolację pustek o dowolnym kształcie, co pozytywnie wpływa na uniwersalność oraz kompleksowość produktu. Duża otwartość dyfuzyjna przekłada się na wytrzymałą i trwałą ochronę całej konstrukcji budynku.

Wdmuchiwanie celulozy okazuje się przydatne nie tylko w chłodnym okresie zimowym, ale również w miesiącach letnich. Głównym jej zadaniem jest, rzecz jasna, ocieplanie budynków w chłodne dni i noce. Jej właściwości termiczne pozwalają jednak również na ochronę konstrukcji domu przed upalnymi letnimi temperaturami. Dzięki aplikowaniu warstwy izolacyjnej przy pomocy agregatu można w bardzo prosty sposób uzupełniać powstające braki, które można rozpoznać poprzez badania termowizyjne.

Korzyści płynące z izolacji domu celulozą

Wykorzystywanie takiej metody niesie za sobą wiele korzyści. Chodzi bowiem nie tylko o ocieplanie termiczne domów, ale również o dbałość o konstrukcję całego budynku. Wykorzystywanie produktu STEICOfloc pozwala na pełną izolację budynku. Prosta aplikacja celulozy pozytywnie wpływa na spójność całego ocieplenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w celu jej wdmuchiwania wykorzystuje się przeznaczony do tego agregat, który w prosty sposób docierają do każdego miejsca. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy również warianty, w skład których nie wchodzi bor.